Storage Share verdubbelt in Zwaag capaciteit self storage - Storage Share
Storage Share verdubbelt in Zwaag capaciteit self storage

Storage Share verdubbelt in Zwaag capaciteit self storage

calendar_month 09-10-2025 person Julian Doorten

Zwaag, 9 oktober 2025 – Consumenten en bedrijven hebben voortaan twee keer zo veel mogelijkheden om allerhande spullen op te slaan in Zwaag. Storage Share, aanbieder van flexibele opslagruimte, opent pal naast haar huidige vestiging op bedrijventerrein Westfrisia-Oost een extra hal. Daarin zijn bijna 200 moderne opslagunits gerealiseerd. Deze nieuwe exploitatie betekent een verdubbeling van de capaciteit in het Noord-Hollandse dorp.

 De Factorij 31-A deed jarenlang dienst als het Apostolic Center, maar onderging afgelopen maanden een ware metamorfose. Zowel binnen als buiten heeft Storage Share het gebouw grondig aangepakt en voorzien van de nieuwste beveiligingssystemen. Het resultaat: een moderne, onbemande opslaglocatie waar huurders op de begane grond en de eerste etage terecht kunnen voor het opslaan van uiteenlopende goederen en spullen. Dat gaat van gereedschappen voor een bouwbedrijf tot babyspullen, meubels en een hobby-verzameling voor particulieren.

Verdubbeling capaciteit
Het aangekochte pand ligt op korte afstand van de nieuwe Westfrisiaweg/N307 en de woonwijk Bangert en de Oosterpolder. De rijksweg A7 van Amsterdam naar Leeuwarden bevindt zich op slechts vier minuten rijden. Daarmee is de self storage-vestiging goed bereikbaar voor zowel inwoners van Zwaag als omliggende plaatsen waaronder Hoorn, Blokker, Wognum, De Goorn, Hoogkarpsel en Bovenkarspel.

Huurders konden al terecht in het pand dat er pal naast ligt: De Factorij 31-B. Hier waren in 2024 al 165 opslagboxen gerealiseerd. Met de opening van de extra hal is de capaciteit meer dan verdubbeld en komt het totaal aantal meters verhuurbare ruimte in Zwaag op 2.127 m2. Storage Share verwacht dat de opslagunits snel verhuurd zullen zijn, net als bij eerdere vestigingen in de provincie. Het bedrijf opende eerder al self storage-vestigingen in Amsterdam (vijf), Amstelveen, Den Helder, Diemen, Edam, Hoofddorp en Weesp en ziet volop kansen om nog verder te groeien in Noord-Holland. 

Groeiende behoefte aan externe opslagruimte
Met de nieuwe locatie speelt de aanbieder van flexibele opslagruimte in op twee actuele trends. Zo staat volgens het CBS bijna 6 procent van het bedrijfsmatig vastgoed in Noord-Holland leeg (CBS, 2024). Tegelijkertijd wonen Nederlanders door woningkrapte en bevolkingsgroei steeds kleiner, wat leidt tot een groeiende behoefte aan externe opslagruimte. In Zwaag zelf groeide het aantal inwoners tussen 2013 en 2024 met 2.560 mensen — een toename van 17 procent. 

Die groei legt extra druk op de beschikbare woonruimte en vergroot daarmee de vraag naar praktische opslagoplossingen. “Door leegstaande panden te transformeren tot opslagruimte slaan we twee vliegen in één klap,” zegt Julian Doorten, oprichter van Storage Share. “We geven vastgoed een tweede leven én bieden bewoners een praktisch verlengstuk van hun woning. Zo kunnen ze hun spullen veilig en dichtbij opslaan, zonder ruimte in te leveren in huis.”

Doel van de opslagruimteverhuurder is om uiteindelijk een landelijk dekkend netwerk te bieden waarbij elke Nederlander binnen 15 minuten een opslaglocatie kan bereiken. Om dat te realiseren, blijft Storage Share actief op zoek naar geschikte panden om uit te breiden.

Geschreven door

Julian Doorten

Julian Doorten

Julian Doorten is één van de oprichters van Storage Share. Hij is ondernemer in hart en nieren. Met zijn masters Real Estate (Rijksuniversiteit Groningen) en International Management (Business Universiteit Nyenrode) is hij gedreven om succes te boeken. Julian mag je altijd wakker maken voor potentiële nieuwe Storage Share locaties, het vieren van mijlpalen en een mooie lange reis naar een warm land.

Bekijk onze opslagruimtes